ON AIR

ON AIR

24-Oca-2019

Her hafta bilenin bildiği ama bilmeyenlere Flow Radyo‘nun takip ettiği rap müzisyenlerinden birini tanıttığımız köşemizde bu hafta Allame var.

Hamza Gül, Allame mahlasıyla henüz çocuk yaşta ülkemize Cartel’le gelen rap akımından etkilenen kaliteli MC’lerden biridir. Mahlasının anlamı gibi alim, bilge olan Allame farkındalık yaratan söz içerikleri ve kaliteli müzik altyapısıyla isminin hakkını sonuna kadar verenlerden. Yaklaşık 25 yıldır rap müziğini dinleyen, 15 yıldır da aktif olarak rap sahnesinde duyduğumuz Allame 2007 yılında ilk solo çalışması olan “Aforizma” isimli albümü çıkardı. Bir sonraki yıl “Hastalık” ve yine aynı yıl “Leşker Asakir” ile birlikte “Batarya Records”u kurdu. 

 

Birçok başarılı tekli ve albümlerden sonra Instagram hesabından (@allame) yaptığı paylaşımlarla yeni albümünü duyurdu. Geçtiğimiz hafta yayınlanan ve bizimde sayfamızda haberine yer verdiğimiz “Işıklar” isimli teklisi albümün nasıl bir dünyada geçtiğini klibiyle bizlere göstermiş oldu. 

Mix-masteringi Çağıl Nuhut, yönetmenliğini Çağatay Kıray yaparken 3D Design Yasin Sınık veVFX-Kurgusunu Osman Çubukçu yaptı. İlker Yaman’ın cam eserleri klibte mistik bir ortam yaratırken  Ebrahel Lurci ile birlikte aynı zamanda sanat yönetmenliği koltuğunu da paylaşmış oldu.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla “Av” isimli albümünün iTunes’ta ön siparişe çıktığını da dinleyicilerine duyurdu. Albüme toplamda 10 şarkı çıkarırken “Patron”, “Aspova”, “Tahribad-ı İsyan” ve Hasip Aksu şarkılarda Allame’ye eşlik ediyor. 1 Şubat’ta çıkacak olan albüm Basemode Records etiketiyle dinleyicilerle buluşacak. paylaştığı snippet ile takipçilerine albümden kısa parçalar sundu.

Albümü beklerken Allame’nin de başarılarının devamını diliyoruz. Yorum ve görüşlerinizi Instagram sayfamızdan (@flowradyo) bizlerle paylaşabilirsiniz.