ON AIR

ON AIR

14-Kas-2018
www.allhiphop.com adresinde yer alan bir habere göre Biggie Smalls cinayetinin soruşturmasını yürüten eski FBI ajanı Phil CarsonLos Angeles Polis Departmanı’ nın soruşturmayı kasten bozduğunu ileri sürdü.
2017 yılının Eylül ayında FBI’ dan emekli olan Phil CarsonLos Angeles Polis Teşkilatı’ nın Biggie cinayeti soruşturmasını kasten rayından çıkarttığını söyledi.
Carson’ ın iddiasına göre; Los Angeles Polis Teşkilatı’ nın üst düzey rütbelileri, Biggie’ nin öldürülmesine karışan birden fazla “çürük” polisi korumak adına, soruşturmayı yalan beyanlar ve deliller üzerine inşa ettiler.
Carson, “O zamanlar hem tecrübesizliğimden hem de naifliğimden dolayı bu adamların tehlikeli ve güçlü olduklarının farkında değildim” dedi. Yine kendi ifadeleriyle; Phil CarsonMarion “SUGE” Knight ile bağlantıları bulunan iki çürük polis David Mack ve Rafael Perez aleyhine tanık ve delillerin izlerini sürdüğü ve her iki polisin de banka soygunu ve uyuşturucu kaçakçılığı suçları olduğunu söyledi.  Bir başka deyişle, her iki polisin de paramiliter stilde organize edilmiş bir cinayeti hayata geçirebilme bilgi ve becerilerinin olduğu ileri sürülüyor.

Davada tanıklık eden bir başka isim Mike RobinsonBiggie Smalls’ u öldürülmesiyle bilinen tetikçi Amir Muhammad, diğer adıyla Harry Billups’ ın, polis David Mack ile Oregon Üniversitesi’ nde okurlarken yakın dostluk kurduklarını ve Mack’ in Biggie’ nin öldürülmesi için Amir Muhammad’ i bizzat görevlendirdiğini savunuyor.
Son gelinen noktada, bu davaya ilişkin mevcut delillerin ve tanıkların yanında, emekli FBI ajanı Phil Carson’ un bunca yıl aradan sonra suskunluğunu bozması, Hip Hop camiasında Tupac ve Biggie cinayetlerinin birer komplo olduğu inancını daha da pekiştiriyor.