ON AIR

ON AIR

23-Tem-2018

Chance The Rapper artık direksiyonu iyice öfkeye kırdı ve aşağıdaki dört şarkıyı yayınladı. Dijital platformlarda dinlemek mümkün.

1- I might need security
2-Work out
3-65th Ingleside
4- Wala Cam (feat. Supa Bwe & Forever Band)

Bizim favorilerimiz Jamie Foxx sample’ı ile açılışı yapan “I might need security” ve Wala Cam oldu. Diğer iki şarkıdaki reggea ritmleri ve dokunuşları biraz daha popüler kültüre öfkeyi duyurmak için yapılmış birkaç dokunuş olarak kulaklarımıza girdi. Fakat genel olarak Chance the Rapper’ın bu dünya üzerindeki duruşu, derneklerle olan ilişkileri, Şikago’nun yerlisi olmanın getirdiği taşkın ruhu bu şarkılardaki öfkenin beklenen bir hareket olduğunu kanıtlayan izler.

Son dönemde iyice hareketlenen sürpriz müzik yayınlama hikayesinde yerini alan Chance The Rapper’ın bu dört şarkılık çıkışı sonrası albüm ne zaman gelecek kesin bir haber yok. Kanye West ile birlikte işlerin de yer alacağı albümün adı “Coloring Book 2” olacak.

Chicagonist ve medya

Chance The Rapper’ın medya ile olan mücadelesi çılgınlar gibi devam ediyor. Yıllardır süren bu mücadelede Chance, memleketinin yerel ve dijital medya kanalı Chicagonist’in faşist yaklaşımlarından duyduğu rahatsızlıklar gittikçe büyümüş olacak ki, sürpriz olarak çıkardığı dört şarkının birincisi “I might need security”de Chicagonist’i satın aldığını, böylece faşistlerin bu işten uzak kalabileceğini açık bir şekilde söylüyor. Medyaya bulaşan rapçiler belki de basın yayın organlarının dilini tamamen değiştirebilir ve iletişim dünyasında bambaşka karmaşalar ortaya çıkabilir. Hemen akıllara tüm rapçilerin bir medya kanalı alması geldi değil mi? Dünya biraz değişebilir belki.