ON AIR

ON AIR

31-May-2019

FlowRadyo Cuma Pazarı’nın konukları SKEPTA, Vio, Farazi ve Kodes Kahra, Xir, ATİ242 ve Baneva‘dan şarkılar var.

 

SKEPTA’dan “Ignorance is Bliss”

İngiliz Süperstar SKEPTA’nın 2016’daki Konnichiwa albümü sonrası sessizliği, 4. Stüdyo albümü Ignorance is Bliss ile bozuldu ! Aslen Skepta tarafından 9 Kasımda “Sk LEVEL” adıyla duyurulan albüm 1 hafta sonra “Ignorance is Bliss” adıyla tekrar duyurulmuştu, Albümün kapak tasarımında Manu Pillai ismini görürken, Feat listesinde ise Nafe Smallz, J Hus, Lancey Foux, KEY! ve Wizkid gibi isimler var.

 

 

Vio “Zehirli Melodiler”

Bir yıl önce aramızdan ayrılan Genç rapçi kardeşimiz Vio’nun geride bıraktığı kayıtlar MOB ile bizlerle buluşmaya devam ediyor, daha önceleri Vio’nun Varoş parçasını yayınlayan ekip, şimdi ise Tepki, Baskın, Motive, Atlas, Burry Soprano ve Uzi ile beraber “Vio – Zehirli Melodiler” parçasını Spotify’dan paylaşırken aynı anda bir klip yayınladı. Şarkının prodüktör koltuğunda Uğur Öztürk oturuyor, Anıl Hünkar ve Soft G ise Mix & Mastering’i üstlenmiş.

 

Farazi ve Kodes Kahra – Yabancı

90BPM ekibinden Farazi, Dramelodi Project zamanlarından tanıdığımız Kodes Kahra ile yeni teklisini yayınladı! En son 2018’de Yüce ile düet olan “Beni Duydular” ile sesini duyduğumuz Kodes Kahra, haftanın sürprizi oldu. Farazi’nin daha önceleri yaptığı bir röportajda “Kodes Kahra ile ortak bir albüme başladık. Onu da sene sonuna doğru tamamlamayı düşünüyoruz” diyerek duyurduğu albümün öncesinde gelen tekli, albüm hakkında fikirlerimizin oluşmasına yardımcı olacak. Tekli, Deadly Habits Music etiketi ile Spotify’da.

 

 

Xir’den Kapan

İstanbul Trip üyelerinden Xir, XX single’ı sonrası Solo sessizliğini bozdu. Haftayı “KAPAN” Teklisi ile kapattı, Parçanın Prodüktörlüğünde Ozoyo, Mastering kısmında yine İstanbul Trip’ten Noisart’ı görüyoruz, Kapak fotoğrafı İstanbullu tasarımcı GOFFRED’e ait.

 

ATİ242 – 242

Antalyalı PMC üyesi ATI242, haftaya “242” teklisini bıraktı. Prodüktörlüğünü Astral’in yaptığı parça, Mix ve Mastering kısmında Barlas Köroğlu imzası taşıyor.

Baneva- YSIV (Remix) şarkısını yayınladı

Genç kuşak Türkçe rapçiler arasında söz içerikleri ve flowu  bakımından farklı bir yere sahip olan Baneva yeni şarkısını paylaştı. Kayıt ve Mixleri Neşet Kılıç‘a ait olan klipte Orhun Alaca imzası var. Şarkının son barında geçen şarkılarında sözlerin birbiriyle uyum ve kalitesinin önemini hatırlattığı bölüm ayrıca dikkat çekiyor.

 

 

 

Cenk Durlu

@cenkdurlu