ON AIR

ON AIR

24-May-2019

Yerli ve yabancı rap şarkıları FlowRadyo Cuma Pazarında

 

Saian’dan yeni EP!

Sesini en son 2017 yılında, K”ST ile yaptığı “Otonom Piyade” projesi ile duyduğumuz Saian, daha önceleri Sosyal medyadan işaretlerini verdiği EP “Berhava” ile haftaya Merhaba dedi. 6 Şarkılık EP’de Saian’a Allame, Patron ve Çağrı Sinci eşlik ederken altyapılarda Baykan Barlas’ı görüyoruz, DJ Geda ve Harun Adil ise Scratchleri ile Saian’a eşlik etmiş. Kapak tasarımda ise Deniz Ozan Coşkun imzası var.

 

Flying Lotus yeniden Aramızda!

Uzun süreli solo çalışmasını göremediğimiz Flying Lotus, haftaya 27 şarkılık dev bir albüm ile ağırlığını koydu, 5 yıl önce çıkardığı “You’re Dead” albümünün ruhani bir devamı olan albüm FlyLo’nun da 6. Stüdyo albümü olma ünvanını taşıyor. Albümde Flying Lotus’a eşlik edenlerin listesi ise tam anlamıyla dudak uçuklatıcı: Anderson .Paak, George Clinton, Little Dragon, Tierra Whack, Denzel Curry, David Lynch, Shabazz Palaces, Thundercat, Toro y Moi, Solange.

 

 

Kayra ve “Bütün Ayazların Ortasında”

Basemode etiketi ile haftaya Merhaba diyen Kayra, Albümdeki 6 parçayı EP olarak yayınlamış, kulaklarımızın pasını almıştı. Bu altı şarkının yanına eklediği 7 Parça ile yine Rap müzik dinleyicilerine müthiş hikayeler anlatmaya devam ederken, Kayra’ya Karaçalı ve Da Poet eşlik ediyor. Ayrıca Albüm ile beraber gelen yeni Kayra klibi “Öfkemin Şafağı”nı da sizinle paylaşıyoruz

 

 

Beast Coast ile New York’tan Kaçıyoruz

Flatbush Zombies, Pro Era ve The Underachievers’ın bir araya gelmesi ile kurulan Hip-Hop’un yeni Süpergrubu Beast Coast”, daha önceleri beraber çalışmış olmalarına rağmen. İlk albümleri 13 şarkılık “Escape From New York” LP’i ile “Beast Coast” olarak çıkışlarını bu hafta yaptılar. Albümün Prodüksiyon kısmında Flatbush Zombies’ ekibinden Erick Arc Elliott a.k.a. Erick The Architect ve Pro Era tayfasından Powers Pleasant var.

Cenk Durlu