ON AIR

ON AIR

23-Kas-2018

Eserlerinde genellikle toplumsal buhranlar ve kültürel deformasyon gibi temalarını işleyen Ethnique Punch, nam-ı diğer Al’Eksan, “Satirik” adlı teklisiyle de benzer konuların derinliklerine dalıyor.

Epic Istanbul etiketiyle dijital platformlarda yer alan ilk parça Satirik’de Al’Eksan, insanın içgüdüsel olarak arzuladığı iyi hayatın basit bir şekilde sağlanabilecekken imkansızlaşmasını metaforik ve sarkastik bir üslupla eleştiriyor. Dünyanın değişen değer yargılarının insanı içine soktuğu maddi ve manevi çıkmazları da gündeme getiriyor. Söz ve müziği Ethnique Punch‘a ait olan tekliye, Orçun Atilla perdesiz bağlamasıyla eşlik ederken, şarkının mix ve mastering işlemleri ise Levni tarafından Viyana’da yapıldı.

Bugüne kadar beş tanesi rap içerikli, üçüyse enstrümental olan 8 albüme imza atan Ethnique Punch, farklı coğrafyalardan müzisyenlerle gerçekleştirdiği çalışmalarla da adından söz ettirdi.​ Ethnique PunchSatirik ft. Orçun Atilla, Flow Radyo Ekibi olarak bugün itibariyle bizimde listelerimizde yerini aldı.