ON AIR

ON AIR

08-Haz-2018

Tarih: 8 Haziran 2018
Mekan: Kaset Mitanni, 19:00

Belki de dünyada ilk defa bir müzik janrının yükselişi ile Türkiye de eş zamanlı ilerliyor. Caz! Ülke çapındaki yükselişi müzik adına umutlanmak için yepyeni bir sebep olarak ele alıyor ve sizi bu akşam Kaset Mitanni’de düzenlenecek şahane caz paneli ve konserinin detaylarıyla baş başa bırakıyoruz.

19:00’da başlayacak etkinlik “Caz nereye doğru evriliyor? Cazın geleceği, geleceğin cazı nasıl olacak? Genç cazcılar nelerden esinleniyor, nasıl bir caz hayal ediyorlar?” gibi yıllardır tartışılan soruların cevaplarını arayarak başlayacak.

25. İstanbul Caz Festivali’ne doğru gerçekleştirilecek bu dördüncü ve son panelde yukarıdaki sorular İstanbul caz sahnesinin yeni nesil müzisyenleri ve eleştirmenlerine sorulacak. Cazın dünyada ve Türkiye’de ilerlediği yön, yeni üretimler, cazda yeni soluklar, cazdan kopan veya caza eklenen yeni türler bu panelde akademisyen Orhan Tekelioğlu’nun moderatörlüğünde irdelenecek. Panelin konuşmacıları caz ve dünya müziği alanında 50 yılı aşkın tecrübesiyle ülkemizin en önemli ve yenilikçi müzisyenlerinden Okay Temiz, Salon İKSV’nin yöneticilerinden Deniz Kuzuoğlu, son dönemin önde gelen caz müzisyenlerini bünyesinde toplayan Berlin ve İstanbul temelli plak şirketi Kabak & Lin’den Onur Çelikkol, özellikle Türkiye’de Caz belgeseli ile tanınan belgesel yapımcısı Batu Akyol ve geçtiğimiz yılın Genç Caz kazananlarından müzisyen Bidar olacak. Panelin ardından gece, hip-hop ve soul’u cazla harmanlayan genç ve dinamik grup JmH feat. Bidar ile devam edecek.”

JmH ise cazın Türkiye’deki yeni nesil temsilcilerinden… Müzik bölümü mezunları Yiğit Avcı, Yiğit Can Öztop ve Fırtına Kıral’dan oluşan grubu Bidar ile dinlemek harika bir tecrübe olacak.

Sürpriz bir konuk sanatçı da var.  son yılların en dikkat çeken isimlerden Kamufle de sahnede olacak!