ON AIR

ON AIR

22-Oca-2018
Flow Radyo 1. Yıl Partisi 31 Ocak’ta Babylon’da

Geçen yıl Eylül’de Free Flow Festival’de alanında ünlü ve saygın Amerikalı MC’leri İstanbul’a davet eden Türkiye’nin ilk hip hop kültürü radyosu Flow Radyo, 1. yılını kutlarken Türkçe Rap’in ustalarını Babylon’da aynı sahnede buluşturuyor. Türkiye’de rap müziğin önemli ve öncü isimleri arasında yer alan Sayedar & Önder Şahin, İstanbul Trip, Alaturka Mavzer, 9Canlı ve Yener Çevik, Türkiye’de hip hop kültürünün saygın isimlerinden Turbo ve Dj Hırs’la birlikte 31 Ocak akşamı, Flow Radyo 1.Yıl Partisi’nde Babylon’da sahne alacak.

Yener Çevik;
Daha iyi bir yaşam umuduyla 80’li yılların sonunda İzmir’den İstanbul’a gelip, hip hop tarihinde ilklere imza atan ve kültürünün efsane isimlerinden Run DMC müziğiyle tanışır. Çevik, hip hop kültürünü Türkiye coğrafyasıyla sentezleyen müzik çalışmalarıyla geniş bir dinleyici kitlesine sesleniyor.

9Canlı;
Türkçe rap’in öncülerinden, sert sözleri ve kendine özgü tarzıyla sevenleri çok.

Alaturka Mavzer ve İstanbul Trip,
Kadıköy’ün yerleşik sesleri Kadıköy Acil hip hop topluluğunun başını çekenlerden.

Yine Kadıköy Acil çıkışlı ve Türkçe rap’in önemli isimlerinden Sayedar; başarılı lirikleriyle tanınıyor.

Önder Şahin;
Türkiye hip hop kültürünün daha eskilerinden, sosyal meselelere de dikkat çeken yaklaşımıyla takip edilen ve dinlenen bir rapçi.

31 Ocak Çarşamba akşamı Flow Radyo 1. Yıl Partisi için Babylon’da sahne alacak bu isimlerden sonra, Turbo’nun ve DJ Hırs’ın canlı DJ setleriyle parti devam edecek. Büyük buluşmanın biletleri MoBilet‘te!

Etkinlik linki için buraya , bilet satın almak içinse buraya tıklayabilirsiniz.

#FlowRadyo1Yaşında

“Flow Radyo Türkiye’de Hip Hop kültürünün gelişimini desteklemeyi, uluslararası düzeyde iletişim ve etkileşim fırsatları yaratmayı hedefleyen Future Memories Network Yayıncılık’ın bir yıl önce hayata geçirdiği projelerindendir. Öncelikle kaliteli müzik ve içerik sunmaya odaklanan Flow Radyo, hip hop, jazz, blues, funk, reggae, gospel, soul ve R&B alanlarında ilham verici ve kalburüstü̈ müzikleri içeren listeleri ile kulaklarımızın pasını siliyor. Müzik kültürü, tarihi ve işlediği sosyal sorumluluk konularıyla duyarlılığını ve küresel vizyonunu ortaya koyan Flow Radyo, genç, dinamik ve paylaşmaya açık bir ekiple bir yılı geride bırakırken seçkin arşivinden müzik dolu, eğlendirici ve eğitici programlarıyla dinleyicisine ilham vermeye devam ediyor. www.flowradyo.com “