ON AIR

ON AIR

01-Şub-2019

Geçtiğimiz hafta rap dünyasında pek çok gelişme yaşandı. Yeni albümler ve haberler Flow Radyo Cuma Pazarında…

DMX 1 yılın ardından hapisten çıktı 

Geçen sene vergi “kaçırmak” suçundan 1 yıl hapis yatan DMX, hapisten çıkar çıkmaz dinleyicileriyle hasret giderdi.

https://www.nme.com/news/music/dmx-plays-first-show-since-leaving-prison-2439618

 

Efsane Juice Crew ekibinin efsane iki MC ‘leri Big Daddy Kane ve Kool G Rap 2019’da  Avrupa’da turneye çıkacaklarını açıkladı. Tarih ve şehir detaylarını bekliyoruz.  Zamanda yolculuk ve gerçek bir Hip Hop ziyafeti.

 

Wu Tang Clan Of Mics and Men adlı belgeselin teaserını yayınladı

Bir başka efsane grup Wu Tang Clan, kendi tarihlerini, ailelerini ve zamanın sosyoekonomik ve politik şartlarını anlatan 4 bölümlük “Of Mics and Men” adlı belgeselin teaserını yayınladı.

Ege Çubukçu son albümü DERYA’nın lansmanı için Zorlu Studio Sahnesindeydi.

Ege Çubukçu yeni albümü Derya’nın lansman konserinde dinleyicileriyle buluştu. Zorlu’da olan konserde hafta içi olmasına rağmen kalabalık bir dinleyici kitlesi vardı. Bizleri daha fazla sesine hasret bırakmamasını dilerken başarılarının da devamını diliyoruz.

Ezhel’den yeni tekli

Ezhel dün gece yeni teklisi “Felaket”i yayınladı. Müptezhel‘den tanıdığımız türden Reggae alt yapısına kurulmuş aksak ritmleri olan şarkı uzun bir süre dinleyicilerinin kulaklarını dolduracağına eminiz.

Allame “Av”a devam ediyor

Geçtiğimiz hafta haberini verdiğimiz “Av” dün gece dinleyicilerinin beğenisine sunuldu. Tarzından ödün vermeyen Allame, bolca düetle de albümü zenginleştirmiş.

Farazi instrumental albümünü yayınladı
Kayra ve 90 BPM ile çokça adından bahsettiren Farazi, “Rustique” isimli albümünü yayınladı. Toplamda 5 şarkıdan oluşan albüm lo-fi temasıyla dikkat çekiyor.