ON AIR

ON AIR

09-Kas-2018

Ülkemizde sanat ve müzik kültürlerinin son derece yozlaşmış olduğunu söyleyenlerin sayısı hem muhafazakar hem de liberal kesimlerde bir hayli fazla.

Şiddet, küfür, uyuşturucu kullanımı ve sayabileceğimiz daha bir çok yanlış davranış biçimi artık dizilerde, filmlerde ve maalesef çok sevdiğimiz Hip Hop dünyasında da sıklıkla görülüyor. Ve artık maalesef bir norm olarak kabul ediliyor.

Hip Hop, bir müzik ve bir kültür olmasından öte bir kitle iletişim aracı olarak da görülebilmelidir. Chuck D(Public Enemy)’nin: “Rap is the CNN of the ghetto” yani “Rap varoşların CNN’ idir.” sözü geliyor hemen akıllarımıza.  Bilgi sahibi ve etik kurallara uyan MC’ler, müzik ve sanatlarıyla ulaştıkları kitleleri nasıl etkilediklerinin bilincinde olup, söz içeriklerini dikkatli seçmeleri gerektiği inancını taşıyor, böyle hissediyor ve böyle yaşıyorlar.  Ulaştıkları dinleyicilerin sayısından ziyade  kalitesinin  daha önemli olduğunu biliyorlar ve bu yüzden kültürün yozlaşmış kesiminden farklı bir duruş sergiliyorlar.

Flow Radyo olarak bu bilinçle hareket eden bütün Hip Hop kültürü temsilcilerini tebrik ediyoruz.  Önümüzdeki haftalarda duyuracağımız yeni yayın dönemimizde bundan böyle daha fazla “Türkçe Rap” dinleyeceğiz, ve çalacağımız müzikleri seçerken yukarıda bahsettiğimiz değerlerden taviz vermemeye gayret göstereceğiz.  KRS-ONE hocamızın da önerdiği gibi, radyomuzu çeşitliliği her zaman destekleyen, fakat Hip Hop kültürünün yanlış algılanmasına sebebiyet verenlerden de uzak durmaya çalışan bir HipHop kültürü radyosu olarak inşa etmeye devam edeceğiz. Bizi takipte kalın.

Saygılar…

Flow Radyo Ekibi.