ON AIR

ON AIR

11-Oca-2019

Rap dünyası bu hafta da çok hareketli. Bu haftaki müzik gündemine kısa kısa göz atalım.

Çağrı Sinci “ÇIĞLIK” albümünü yayınladı.

Geçtiğimiz günlerde Cuma Pazarı köşemizde “Sokakların Manevi Çocukları” teklisine yer verdiğimiz Çağrı Sinci‘nin yeni albümü “Çığlık” dijital platformlarda yayınlandı. Akıl dolu söz içerikleri ve kaliteli alt yapısıyla sene başında olmamıza rağmen muhtemelen yılın en iyi albümlerinden biri olan “Çığlık” başarılı kapak tasarımı ve Çağrı Sinci‘nin vurguları tam yerine oturan okumasıyla şimdiden sevenlerinden tam not almışa benziyor. Haftasonu Nayah‘ta gerçekleşecek lansman konseri öncesi basılı kopyaları da hazırlanan albüm çıkar çıkmaz bizim de yayın akışımızda yerini alıyor.

Nas, “Cops Shot the Kid” parçasında, Amerika’da artan polis terörünü ele alıyor ve çarpıcı bir görsel klip’le durumun ne kadar vahim olduğunu gösteriyor.
Nas, Nasir adlı Kanye West yapımı albümünden  “Cops Shot the Kid” parçası için çektiği klibi paylaştı. Videoda, iki beyaz polis memuru tarafından taciz edilen genç bir siyah adam gösteriliyor. Klip, adamın ellerini kaldırarak polisten kaçarken sırtından vurulmasıyla sona eriyor. Klipte ayrıca siyahilere karşı polis şiddetine referans verecek pek çok görsel ve söz içeriği bulunuyor.

İstanbul Trip’un yeni teklisi “Kural Ne Bilmiyorum” yolda.
Geçtiğimiz yıl boyunca adından çokça söz ettiren İstanbul Trip 16 Ocak tarihinde “Kural Ne Bilmiyorum” isimli teklisini yayınlayacağını Instagram hesabı üzerinden duyurdu.
İstanbul Trip ve üyeleri için geçen başarılı bir yıldan sonra bu yıl içinde de dinleyicilerine ne gibi sürprizler yapacağını hep beraber göreceğiz.
Ezhel Avrupa yolcusu.
Ezhel, 2019 yılında Avrupa turnesine çıkıyor. 2 gün önce Instagram hesabından bu bilgiyi takipçileriyle paylaşan Ezhel, turnesine Almanya’dan başlıyor, ilk konser ise 15 Mart’ta Hamburg’ta.
Future, iki yeni teklisini Youtube kanalında yayınladı
Amerikalı rapçi Future, 18 Ocak’ta yeni albümünü paylaşacağını açıkladı. Albümden önce iki tane tekli yayınlayan Future, YouTube kanalında yayınladığı iki kliple de şarkılarını taçlandırdı.

Albümün çıkmasından bir hafta önce uzun metraj bir belgesel yayınlayacak. Apple Music’te yayınlanacak belgeselin adı ise “The WIZRD”. Albümün adı henüz belli değilken belgesel ile aynı isimde olursa şaşırmamalıyız.
Yorum ve görüşlerinizi Instagram sayfamızdan https://www.instagram.com/flowradyo/ paylaşın, Hip Hop dünyasından en güncel haberler için Flow Radyo’da kalın, müzikle kalın.