ON AIR

ON AIR

15-Şub-2019

Haftalık Hip Hop haberleri köşesi FlowRadyo.com Cuma Pazarında gündeme göz atıyoruz.

Vio’nun doğum gününde ‘Varoş’ yayında

MOB grubunun sevilen üyesi VIO çok erken yaşta aramızdan ayrılmıştı. Sözleri Vio, prodüktörülüğü Uğur Öztürk‘e ait olan Varoş parçası Perşembe günü MOB Entertainment hesabından paylaşıldı. FlowRadyo olarak bu vesileyle Aşkın Mert‘i biz de anıyoruz.

Ayben’den yeni tekli ‘Seçin’ yayında.

Türkçe rapin en başarılı kadın mc lerinden Ayben 2017 yılında yaptığı Seçin‘i Cenk Çelik alt yapısı ve prodüksiyonu ve Buğra Kunt mastering iyle 10 Şubat tarihinde yayınladı.  Kapak fotoğrafıysa Atıf Ülkü’ye ait.

Malik Yusef’den, Kanye West, Pharrell ve Vic Mensa ortak yapımı: Project13

Radyomuzun dostu, destekçimiz, big bromuz Malik Yusef, sözlerini kendisinin yazdığı ve yapımcılığını Kanye West, Pharell Williams ve Vic Mensa ile paylaştığı Project13 isimli video/müzik projesiyle dünyamızdaki sorunlara dikkat çekmeye devam ediyor. Çevresel sorunlar, su sıkıntısı ve git gide kutuplaşan toplumsal sınıfları konu eden parça, fütüristik klibiyle de izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Czarface meets Ghostface albümü bugün (15.02.2019) dijital platformlarda!

Wu-Tang Clan generallerinden Inspectah Deck, bir diğer alter egosuyla Czarface olarak da biliniyor.  Czarface meets Ghostface albümünde bir başka Wu-Tang üyesi GhostFace Killah ile beraber bizlere yeni bir lirikal ziyafet sunacakları kesin.  Albümden “Mongolian Beef” adlı parçanın klibi birkaç gün önce yayınlandı, izlemediyseniz buyrun.  Bong!

Method Man, Havoc ve Streetlife ile beraber kaydettiği “Squad Up” teklisini yayınladı.
Wu-Tang Clan’in en öne çıkan isimlerinden biri olan, ve Türkiye’de hip hop dinleyicisinin en beğendiği yabancı rapçiler listesinde üst sıralarda yer alan Method Man, yine Wu-Tang’e yakınlığı ile bilinen Streetlife, ve herkesin yakından bildiği Queens Bridge ekibi Mobb Deep’in bir yarısı olan Havoc‘la beraber bir tekli çıkarttılar.  “Squad Up” Youtube’a çarşamba gece yarısından sonra düştü.  Biz de taze taze kulaklarınıza getiriyoruz. Bong Bong!

Los Angeles’lı rapçi Gin’in parçası “Part II” yayında

Cuma pazarı köşemizde, dikkatimizi çeken orijinal, yeni, etkileyici fakat fazla bilinmeyen yeni yapımlara da yer vermek istiyoruz.    İşte bunlardan biri de Los Angeles çıkışlı kadın rapçi GIN. Parçanın ve klibin tarzı ve sadeliği bizim hoşumuza gitti, özellikle eski okul kafaların da beğeneceğine inanıyoruz.

Sayedar’dan yeni tekli “Define” yayında

Hemen her hafta yayınladığı teklilerle FlowRadyo Cuma Pazarının değişmez konuğu olan Türkçe rap ın çalışkan ismi Sayedar‘ın, Jedi Mind Tricks önderliğinde kurulan Army of the Pharaohs oluşumundan King Syze ve Faez One ile gerçekleştirdiği yeni single çalışması Define yayında.

90bpm yeni albüm tarihini açıkladı.

90bpm‘in 8.3.19 tarihiyle yayınladığı albüm kapağı postunun altında hayranlarından mesajlar yağdı. Bizde merakla bekliyoruz.

https://www.instagram.com/p/BtygAV2BiVz/