ON AIR

ON AIR

07-Kas-2018
Bir MC olarak kanıtlayacak hiç bir şeyiniz olmasa ne yapardınız? Jay-Z veya T.I gibileri kendilerini gündemde tutabilmenin yolunu buluyorken Snoop Dogg ve Eminem gibileride eski kartlarını kullanarak kendilerini önde tutmayı başarıyorlar.
Tony Stark(Ghostface Killah)’da Snoop ve Eminem gibi geldiği mirastan faydalanarak  son albümü The Lost Tapes’ da albümünün yapımcılığında Big Ghost ’la çalışmayı seçti. The Lost Tapes, Nas’ın son toplama albümüyle aynı isimi taşıyor olsa da, albüm baştan sona klasik WU soundunu taşırken aynı zamanda Killah’nın kişisel dokunuşunu ve ikilinin kimyasını da barındırıyor.
Geçtiğimiz sene Flow Radyo etkinliğinde Free Flow Festivali’nde ülkemizde dinleme şansı bulduğumuz efsanevi MC Big Daddy Kane’in albüme dokunuşu “The Lost Tapes” albümünü kutsamış. 90’lar soundunun iyiden iyiye hissedildiği albümde WU TANG ailesinin eski üyeleri Ghostface’e destek için gelmişler. Raekwon, Cappadonna, Masta Killa ve Killah Priest’in sesleri bahsettiğimiz Wu Tang soundunu daha da pekiştirmiş. Hip hopun özünden ayrılmaz soundu gospel soundu yine karışımın içinde. Bununla birlikte parlak tonlu üflemeler, rock müzik beatleri, rahatlatıcı yumuşak arka plan vokalleri albümün elementleri arasında hissediliyor.
Albümde Saigon Velour, Constant Struggle ve Watch ’Em Holla parçaları özellikle dikkat çekiyor. Saigon Velour Snoop Dogg ve E-40 gibi isimlerle kaydedildiği için kıymetli bir parça ve albümün genel olarak hissinin barındırıyor. 90’ların devingen tekrarlı New York city beatleri kulaklara yumruk gibi çarpıyor. Constant Struggle parçasındaysa ise yine geçen sene Free Flow Festival’de izlediğimiz Killah Priest esoterik içeriğiyle Ghostface Killah’rı desteklemeye devam ediyor. Ve son olarak Watch’Em Holla, Wu-Tang ailesinin değişmez üç üyesini tekrar bir araya getiriyor ve klasik Wu Tang soundunun en sıkı yakaladığı parça olarak dikkat çekiyor.
Bu sene çıkan hip hop albümleri arasında özel bir yere sahip.