ON AIR

ON AIR

21-Ara-2018

Çağrı Sinci, 12 Ocak’ta yayınlayacağı yeni albümden “Sokakların Manevi Çocukları” isimli parçasının klibini yayınladı.

Sokakların Manevi Çocukları” teklisi ufuktaki albümü hakkında fikir veriyor. Betonorman Records etiketiyle dinleyici karşısına çıkan teklinin klibi için yönetmen koltuğunda Timo Roy yer alıyor. Albümü merakla bekliyoruz.

Ege Çubukçu, yeni albümü “Derya” ile bu hafta dinleyicilerine ulaştı. 10 parçadan oluşan albüm, kendisinin uzun süredir üzerinde çalıştığı bir projeydi.

Epeydir ara verdiği müziğe tekrardan geri dönen Ege Çubukçu, Twitter hesabından dinleyicileriyle arasına koyduğu mesafeyi kapatacağını belirtti. Albümde, Ege Çubukçu‘nun kişisel gelişiminin ve sessiz bıraktığı fikirlerinin söze döküldüğünü duyuyoruz. Trap de dahil farklı sound altyapılarını barındıran albümde, Ege kendine özgü şiirsel dilini ve ses tonunu her parçaya yansıtmış. Bizim favorimiz hızlı ve enerjik, akustik davul ritimleri ve sanki Bronx’ta bir sokak partisinde duyulan insan seslerinin şarkının arka planını oluşturduğu “Boktan Bir Durum” parçası oldu.  “Carpe Diem“de öne çıkan bir başka parça bizlerce.  Zekice ve ustaca yapılmış eleştiri ve gönderiler bu şarkıyı dinlerken hem güldürüyor hem düşündürüyor.

Delaredo olarak bilinen rapçi Burak Kaya, yeni teklisi “Yılanların Oyunu” ile bu hafta dijital platformlarda yerini alan bir başka isimdi. Trap sound’unun başarılı örneklerinden biri diyebileceğimiz parçanın bir de klibi yayınlandı.  Klipte, kurgu ile söz içerikleri arasında biz pek bir bağ göremediysek bile, sinematografik açıdan başarılı bir yapım olduğu ortada.

Amerikalı rapçi J. Cole‘un bir milyondan fazla satan “KOD” albümü Platinum statüsünü kazandı.

Söz dizimi ve şarkılarında işlediği konularda kimi zaman toplumsal sorunlara kimi zaman da kendi kişisel durumlarına değinen J. Cole’un göz ardı edilemez başarısı müzik endüstrisi tarafından verilen ödülle bir kere daha tescillenmiş oldu.