YAYIN AKIŞI

ON AIR

YAYIN AKIŞI

Eki
18
Per
Beton Orman & Flow Presents: Resistafarian
Eki 18 @ 20:00 – 22:00

Flow Radyo & Beton Orman iş birliğiyle hazırlanan yepyeni reggae müziği ve tarihi programımız Resistafarian artık her Perşembe saat 20:00 ile 22:00 arası sizlerle.

Görece ufak sayılabilecek bir adadan çıkan, birbirini doğuran ve besleyen rengarenk müzik türleri nasıl oldu da şu üzerinde yaşadığımız kara parçalarının tamamına yayılıverdi? Jamaika’dan tınıları yükselen ska, rocksteady, reggae ve dub artık tüm dünyada sıkı bir takipçi kitlesine, tutku dolu dinleyicilere sahip. Reggae’yi merkeze alarak Jamaika’nın müzik tarihini ve kültürünü ele alacağımız bu yeni programımızda Günseli Naz Ferel, bu kadar etkileyici olanın ne olduğunu anlamaya çalışacak ve bu sırada en güzel Reggae tınılarını Beton Orman DJ’leriyle birlikte sizlere ulaştıracak.

Kökleri Jamaika’nın siyahi halklarının köleliğe ve sömürüye karşı direnişiyle, Rastafaryanizmle, ve Afrika’nın kadim ritimleriyle harmanlanmış olan Reggae müziğin tarihi, efsane müzisyenleri, en güzel parçaları ve Türkiye’deki örnekleri programın yer vereceği konuların sadece bir kısmı.

Resistafarian, Günseli Naz Ferel’in ve Beton Orman DJ’lerinin listeleri ve sunumlarıyla her hafta <a href=”about:blank”>www.flowradyo.com’da</a>!

Nice & Easy
Eki 18 @ 22:00 – 23:00

Beton Orman’ın İzmir çıkışlı DJ’lerinden Burakuhuru, Karayip Adaları ve sahillerinin yerli müziklerini Jamaika etrafında birleştirerek setlerine taşıyor. Aynı coğrafyada ucu Reggae’ye  dokunmuş olan birçok farklı türde parça Nice & Easy’de sizlerle!

Kingston’ın calypso, ska, rocksteady ve roots klasiklerinden dub, steppa, jungle’a; afro ve latin seçkilerden güncel reggae albümlerine, bereketli playlistleri ile Nice & Easy her Perşembe gecesi saat 22:00’de Flow Radyo’da. Tekrarı ise Cumartesi 13.00’te yayında!

Nice&Easy setleri:

#1 Early Reggae: https://www.youtube.com/watch?v=XlW1T3o30no

#2 Early reggae & Guaracha: https://www.youtube.com/watch?v=UIBdTHm7WCs&t=1s

#3 Ska: https://www.youtube.com/watch?v=EcjEBgfwhQI

#4 Ska: https://www.youtube.com/watch?v=uIZKovNtkgk

Burakuhuru SoundCloud:

I&I
Eki 18 @ 23:00 – Eki 19 @ 00:00
I&I

Resistafarian‘da Reggae kültürü ve tarihini dinliyor, Nice & Easy‘de Reggae’nin alt türlerini keşfe çıkıyorsunuz. I&I ‘da ise size bolca reggae parçasıyla ve reggae’ye ucundan bile olsa dokunan her türden parçayla dopdolu 2 saatlik nefis bir playlist vaat ediyoruz.

Eki
19
Cum
Flow Radyo Arşivi
Eki 19 @ 00:00 – 03:00
Flow Radyo Arşivi

Flow Radyo’nun eşsiz Hip Hop, Jazz, Blues, R&B, Soul ve Funk arşivinden parçalar, Flow Radyo programcılarının seçkileriyle Hip Hop Kültürü’nün ruhunu size doyasıya yaşatacak.

T.G.I. Flow
Eki 19 @ 13:00 – 14:00
T.G.I. Flow

Hafta sonu ve bir sonraki hafta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da gerçekleşecek kültür-sanat etkinlikleri haberlerine, bu etkinliklerin temalarına uygun ve Cuma öğleden sonranızı keyiflendirecek parçalara ve Flow Radyo programcılarının sizler için hazırladığı listelere her Cuma 14.00-17.00 saatlerinde kulak verebilirsiniz.

Eki
20
Cts
Flow Radyo Arşivi
Eki 20 @ 00:00 – 03:00
Flow Radyo Arşivi

Flow Radyo’nun eşsiz Hip Hop, Jazz, Blues, R&B, Soul ve Funk arşivinden parçalar, Flow Radyo programcılarının seçkileriyle Hip Hop Kültürü’nün ruhunu size doyasıya yaşatacak.

From LA to NYC
Eki 20 @ 16:00 – 17:00
From LA to NYC

Hip Hop efsanelerinin hayat hikayelerine dair bilinmeyeler, albümlerinden seçme parçalar ve son haberler Yağız Kahraman’ın sunumuyla bu programda.  Belgesel tadındaki From LA to NYC her Hip Hop takipçisinin arşivinde yer alması gereken yayınlarıyla her Cumartesi 16.00’da Flow Radyo’da.

Saturday Night Funk
Eki 20 @ 22:00 – Eki 21 @ 00:00
Saturday Night Funk

Cumartesi gecenize funk müziğinin hareketli akorları, ‘groovy’ melodileri ve etkileyici basları renk katsın. Cumartesi 22.00’da başlayan funk-disco saatlerinde yerinizde duramayacaksınız.

Eki
21
Paz
Flow Radyo Arşivi
Eki 21 @ 00:00 – 03:00
Flow Radyo Arşivi

Flow Radyo’nun eşsiz Hip Hop, Jazz, Blues, R&B, Soul ve Funk arşivinden parçalar, Flow Radyo programcılarının seçkileriyle Hip Hop Kültürü’nün ruhunu size doyasıya yaşatacak.

Sunday Morning Jazz
Eki 21 @ 10:00 – 10:30
Sunday Morning Jazz

Düşüncelerinizi akışa bırakıp Caz’ın sakinleştirici etkisinin size eşlik etmesine izin verin. Pazar sabahları Sunday Morning Jazz Sessions ile daha keyifli.

HIP HOP BARIŞ BİLDİRİSİ

HIP HOP BARIŞ BİLDİRİSİ

1

BİRİNCİ PRENSİP

Hip Hop bizim bağımsız kolektif bilincimizi belirleyen bir terimdir. Sürekli gelişerek, genelde Breakin, Emceein, Graffiti Sanatı, Deejayin, Beatboxin, Sokak Modası, Sokak Dili, Sokak Bilgisi ve Sokak Girişimciliği gibi elementlerle ifade edilir.

Hip Hop Barış Bildirisi, günümüzde oluşmuş ve gelecekte oluşabilecek bütün bu Hip Hop Kültürü elementleri, ifade şekilleri ve hayat tarzlarının kullanımı ve yorumlanması için bir aracı olacaktır.

2

İKİNCİ PRENSİP

Hip Hop Kültürü hayatın itibarına ve kutsallığına ayrımcılık yapmaksınız ve ön yargıda bulunmaksızın saygı duyar. Hip Hop’çular hayatın korunmasını ve geliştirilmesini, hayatın doğal gelişiminin değişmesi için yol arayışı ve yıkım gibi kişisel kararların önünde ve üstünde tutmalıdır.

3

ÜÇÜNCÜ PRENSİP

Hip Hop Kültürü, kültürünün, ülkesinin, kurumlarının, kuruluşlarının veya iş ilişkisi içinde olduğu her birimin kanunlarına ve anlaşmalarına saygı duyar. Hip Hop sorumsuzca kanunlara karşı gelmez ve bağlılıkları bozmaz.

4

DÖRDÜNCÜ PRENSİP

Hip Hop bizim bağımsız kolektif bilincimizi ifade eden bir terimdir. Bilinçli bir hayat tarzı olarak, toplumda ve özellikle çocuklarda olan etkimizin farkındayız ve onların hakları ve refahını da sonuna kadar aklımızda bulundurmalıyız. Hip Hop Kültürü kadınları, erkekleri, kardeşleri, çocukları ve aileleri cesaretlendirir. Biz çocuklarımızın, yaşlılarımızın veya atalarımızın itibarını ve şerefini tehlikeye sokacak kasıtlı bir saygısızlığa yol açmama konusunda bilinçliyiz.

5

BEŞİNCİ PRENSİP

Kendimizi ifade edebilme, savunabilme ve eğitebilme kabiliyetlerimiz, barış ve refah sağlamak için ve öz değerimizin gelişimi için cesaretlendirilir ve korunur. Doğal ve öğrenilmiş kabiliyetlerinin bilgisiyle, Hip Hop’çular, kendi en iyi fikir ve işlerini sunmak üzere teşvik edilir.

6

ALTINCI PRENSİP

Hip Hop kültürü, temel değerlerinin, prensiplerinin ve elementlerinin muhafazası ve gelişimi sürecinde, bu değerlerin göz ardı edildiği, veya saygı duyulmadığı hiçbir ilişki, şahıs, etkinlik ve davranışla muhatap olmaz. Hip Hop Kültürü kendi üretken ve barışçıl varlığını yıkan hiçbir etkinlikte bulunmaz. Hip Hop’çular, ticari işlemlerde ve pazarlıklarda her zaman dürüst ve adil olmaya itina gösterir, bunun için ön ayak olur ve teşvik eder.

7

YEDİNCİ PRENSİP

Hip Hop’un özü eğlencenin çok daha ötesindedir: Hip Hop elementleri para, onur, güç, saygı, yemek, barınma, bilgi ve başka kaynaklar için işlem görebilir. Ancak, Hip Hop ve Hip Hop Kültürü satılık değildir veya satın alınamaz. Bir karşılık için hiçbir yerde, hiçbir zamanda ve hiç kimseye değişimi ve aktarımı yapılamaz. Hip Hop kendi öz yetkimizin paha biçilemez prensibidir. Hip Hop bir ürün değildir.

8

SEKİZİNCİ PRENSİP

Hip Hop teriminin/terminolojisinin ve ifadelerinin kullanımından, yorumlanmasından ve/veya sömürülmesinden açıkça yarar sağlayan şirketler, firmalar, kar amacı güden/gütmeyen organizasyonlar, şahıslar ve grupların; farklı iş kollarında, bireylerde, topluluklarda, organizasyonlarda, şehirlerde ve ülkelerde farklılaşabilecek olan Hip Hop kültürü ve elementlerinin kendi prensiplerine uygun ve doğru temsillerinin üretilebilmesi gibi hassas soruları yorumlayabilmek ve cevaplayabilmek adına, Hip Hop kültürü üzerine uzmanlaşmış yetkili bir danışmana başvurmaları tavsiye edilir.

9

DOKUNZUNCU PRENSİP

3 Mayıs, Rap Müzik Günü’dür. Hip Hop’çular, zamanlarını ve yeteneklerini, kendilerini ve içinde bulundukları toplulukları geliştirmeye yönelik kullanmaları için teşvik edilirler. Mayıs ayının üçüncü haftası Hip Hop Farkındalık Haftası’dır. Bu zamanda, Hip Hop’çular atalarını onurlandırmak, kültürel katılımlarını yansıtmak ve Hip Hop Kültürü elementlerinin değerini arttırmak için cesaretlendirilir. Kasım ayı, Hip Hop Tarihi Ayı’dır. Bu ayda, Hip Hop’çular, Hip Hop tarihi ve kültürel birikimi yaratmaya, öğrenmeye ve onurlandırmaya teşvik edilir.

10

ONUNCU PRENSİP

Hip Hop’çular sevgi, güven, eşitlik ve saygı üzerine kurulan anlamlı ve kalıcı ilişkiler inşa etmeye gayretlendirilir. Hip Hop’çular arkadaşlarını kandırmaktan, suistimalden ve aldatmaktan uzak durmaya cesaretlendirilir.

11

ONBİRİNCİ PRENSİP

Hip Hop topluluğu her ırk, soy, din ve hayat tarzından insana kendi en iyi fikir ve işlerinin iletişimini sağlamak için temel atan uluslararası bir bilinç kültürüdür. Hip Hop Kültürü barış ortamı oluşmasını ve gelişimini sağlamaya kendini adamış çoğul becerili, çok kültürlü, çok inançlı, çok ırklı insanların birleşimidir.

12

ONİKİNCİ PRENSİP

Hip Hop Kültürü bilinçli veya bilinçsiz olarak hiçbir nefret, önyargı, hilekârlık veya hırsızlıkta bulunmaz. Hip Hop hiçbir zaman kendi içinde savaşa düşmez. Bu Barış Bildirisi Prensipleri’ne bilinçli karşı gelenler veya reddedenler bu noktada öne sürülen korumacı yapıdan yoksun kalır.

13

ONÜÇÜNCÜ PRENSİP

Hip Hop Kültürü gelişmemiş ve esassız dürtülerle oluşan şiddet hareketlerini reddeder ve her zaman anlaşmazlıkları ortadan kaldırmak için diplomatik ve şiddetsiz stratejiler arar. Hip Hop’çular, affetmeyi göz ününde bulundurmaya, misillemeden önce anlayış göstermeye teşvik edilir. Savaşmak, diplomatik uzlaşmalar tekrarlayarak başarısızlığa uğradığı zaman en son çözüm olarak yer tutar.

14

ONDÖRDÜNCÜ PRENSİP

Hip Hop’çular, sefaleti ortadan kaldırmak, adaletsizliğe karşı ses çıkarmak, daha duyarlı ve barışçıl bir dünya şekillendirmek için cesaretlendirilir. Hip Hop Kültürü, toplumdaki ayrımı gideren, insanoğlunun meşru kaygılarına ışık tutan ve barış amacını sürdüren bir diyalog kurmayı destekler.

15

ONBEŞİNCİ PRENSİP

Hip Hop’çular, dünyanın neresinde oldukları önemli olmaksızın doğaya saygı duyar ve doğadan öğrenirler. Hip Hop Kültürü, evrende kendi bağımsız varlığımızı özgür düşünen bireyler olarak sürdürmeyi kutsal bilir. Dünya olarak bilinen bu gezegen, bizim anaç ebeveynimizdir. Hip Hop’çular doğaya ve doğanın bütün yaratımları ve sakinlerine saygı duymaya teşvik edilir.

16

ONALTINCI PRENSİP

Hip Hop’un öncüleri, efsaneleri, öğreticileri, kıdemlileri ve ataları yanlış alıntılanmamalı, yanlış temsil edilmemeli ve saygısızlığa hiçbir zaman uğramamalıdır. Hiçbir kimse Hip Hop Kültürü şahitliği, katkısı ve güveni dışında Hip Hop öncüsü veya efsanesi olma iddiasında bulunmamalıdır.

17

ONYEDİNCİ PRENSİP

Hip Hop’çular kaynaklarını paylaşmaya teşvik edilir. Hip Hop’çular özgürce ve olabildiğince sıkça bahşedici olmalıdır. İnsan güçlüklerini hafifletme ve adaletsizliği düzeltme her Hip Hop’çunun görevidir. Hip Hop, Hip Hop’çular en yüksek saygıyı birbirlerine gösterdiklerinde en saygın haline erişir. Hip Hop’çular birbirlerine karşı korumacı, besleyici ve geliştirici olduğu sürece Hip Hop Kültürü korunur, beslenir ve gelişir.

18

ONSEKİZİNCİ PRENSİP

Hip Hop Kültürü farkındalığı yüksek, sağlıklı, duyarlı, varlıklı Hip Hop topluluğunu, bu Hip Hop Barış Bildirisi gereklerini destekleyerek, öğreterek, niteleyerek ve bildiri prensiplerini savunma gücüne yatırım yaparak sürdürür.

a