ON AIR

ON AIR

18-Oca-2019
Haftanın rap olaylarına kısa kısa göz attığımız Cuma Pazarı bu hafta da yayında.
İstanbul Trip’ten yeni tekli “Kural Ne Bilmiyorum”
Geçen günlerde çıkacağının haberini verdiğimiz “Kural Ne Bilmiyorum”, Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle yayınlandı. Teklinin bir de klip yayınlandı. “Kural Ne Bilmiyorum “ klibinin yönetmen koltuğunda Canan Çelik oturuyor. Altyapısı “Slong” tarafından oluşturulan “Kural Ne Bilmiyorum” mixi “Noisart” ve “Xir” tarafından yapılırken masteringinyse “Evren Göknar” yaptı.


Allâme “Işıklar” teklisini yayınladı
Allâme, 1 Şubat’ta tüm dijital platformlarda yayınlanacak “Av” albümü öncesi ilk teklisi Işıklar’ı yayınladı. Altyapısı Allâme, mix – mastering işlemleri ise Çağıl Nuhut tarafından yapıldı. Çağatay Kıray yönetmenliğinde çekilen video klipte cam sanatçısı İlker Yaman ve eserleriyle mistik bir hava yaratan sanatçı Ebrahel Lurci , klibin sanat yönetmenliğini üstlendi.
Spar geri döndü
Spar, Instagram hesabından yeni teklisi “Çok Net” için geri sayımı başlatmıştı. Bugün yayınlanan tekli için bir de klip çalışması yayınlandı. Klibin yönetmenliğini Oğuzhan Ejderoğlu yapıyor. “Çok Net” Avrupa Müzik etiketliyle dinleyicilerine sunuldu.

Server Uraz ve Ceg’e hapis cezası
Server Uraz ve Ceg, geçtiğimiz günlerde mahkemeye çıktı. Ceg’in “Bu Gece” isimli şarkısından dolayı mahkemeye çıkarılan ikilinin suçlaması “uyuşturucu kullanımını özendirme ve kullanımını kolaylaştırma” suçu ile 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi. Verilen kararın itirazı için istinaf mahkemesine başvuran ikili karar onanırsa cezaları da onaylanmış olacak.
Eminem 2018 yılında albüm satış rakamlarına göre zirvede
Amerikalı rapçi Eminem, 2018 yılında bütün sanatçılardan daha fazla albüm kopyası sattı. Toplamda 755,027 albüm kopyası satan Eminem geçtiğimiz yılın satış oranlarına bakılırsa Hip Hop camiasının en gözde müzisyeni konumunda.
Dünyaca ünlü grafitti grubu 1UP bu sefer denizde
Almaya çıkışlı grafitti grubu 1UP, mercan resiflerinin yok olmasına dikkat çekmek için sualtına üç boyutlu grafitti yaptı. Dünyada ilk defa yapılan bu iş, aslında hip Hop’ın ne kadar kapsamlı ve çevresine duyarlı bir kültür olduğunu bir kez daha insanlara göstermiş oldu.
l