ON AIR

ON AIR

27-Tem-2018

Mos Def, aka Yasiin Bey, Güney Bronx’ta bir sanat galerisi açmaya hazırlanıyor. Ünlü fotoğrafçı Jonathan Mannion ile birlikte açacağı galerinin odağı Hip Hop ve sanat olacak.

Yasiin Bey, Hip Hop tarihi ile ilgili araştırmaları sonucunda Bronx’a yerleşti. Hip Hop kültürünün bizim gözümüzde de çok yüce bir temsilcisi olan Yasiin Bey’iin en büyük amacı ise sesini duyuramayan, herhangi bir ajans veya menajer tarafından temsil edilmeyen sanatçılara şans vermek ve sesleri olmak. Gerçek bir hip hop dayanışması diye buna deriz! Projenin daha da güçlü bir tabana yerleşmesi için reklamcı Free Richardson ile çalışmaya başlayan Yasiin Bey, Richardson’ın günlük projelerle ilgileneceğini ve bununla birlikte özel projelere de kapı açacağını açıkladı.

Richardson ise bir açıklamasında; “Bazı sanatçılar hak ettikleri ilgi ve değeri görmüyor. Birçok galeri de çoğu sanatçı ile çalışmıyor. Sokak sanatını destekleyecek ve daha görülür kılacak bir galeri olacak!” açıklamasında bulundu.

Sene başında Yasiin Bey, Talib Kweli, Black Star ve Maliib gibi isimlerle bir albüm geleceğini açıklamıştı. Henüz bu albümle ilgili bir gelişme yok.