ON AIR

ON AIR

14-May-2018

1991 doğumlu, 10 yıldır mikrofonla içli dışlı olan Merco, “Düş” adını taşıyan bir tekli ve video yayınladı. Video haberi doğrultusunda Merco ile biraz lafladık.

“Aslında 10 yıllık bir mikrofon geçmişim var fakat tabi hayat şartları sürekli başında durmam için uygun değildi.”

Rap kariyerine 2008 yılında, Festus Okey ile lise zamanlarında başlayan Merco’nun ilk hedefi kendini dinleyicilere tanıtmak. Bu yoldaki macerasını sorduğumuz zaman aslında uzun zamandır işin içinde olduğunu da gördük.

“İlk profesyonel kaydımı 2008 yılında Sefalet Records‘ ta Ertan Usta (Radyasyon) almıştı. Bu yola Festus Okey ile birlikte liseli yaşlarımızda başladık biz de çoğu rapçi gibi. Aslında 10 yıllık bir mikrofon geçmişim var fakat tabi hayat şartları sürekli başında durmam için uygun değildi. Bir süre uzak kalmak ve çalışmak durumunda kaldım.
Bazen hayallerinizi gerçekleştirmek için istemediğiniz işlerde çalışıp sevmediğiniz insanlara “Eyvallah” demeniz gerekebiliyor. Uygun şartları oluşturmak gerekiyor çünkü. Ardından 1-2 tane solo çalışma yayınladım. Sonrasında Patron‘un Professional 4 albümünde Festus Okey ile birlikte bir verse hazırladık, Mersin’den Amar Al-Zein‘ da bu parçada bize eşlik etti.
Ondan sonra Festus Okey ile birlikte Haberin Yok isimli şarkıyı yayınladık PMC Youtube kanalından.”

Tekli ve video:

Beat’lerini Fatih Aslancan’ın yaptığı Düş şarkısının mastering’i Hayki’ye ait. Söz yazma konusunda oldukça disiplinli olduğunu belirten Merco, söz yazma konusundaki başarısını “Düş” ile kanıtlıyor. Her gün bir şeyler yazmaya çalıştığını belirten Merco, sırada Festus Okey ile hazırladığı bir trap tekli ve şarkıyla birlikte de video yayınlayacağını söyledi. Albüm sürecinin devamında da her ay bir şarkı yayınlayacağını söyleyen Merco, takipçilerini Youtube kanalına bekliyor.