ON AIR

ON AIR

07-May-2018

Bir süredir gerçekleri yüze çarpan dizi ve filmleri izliyorum. Hatta en son “You Were Never Really Here” adlı aşırı depresif ve şiddet içerikli Lynne Ramsay filmini izledim. Üç gün etkisi sürdü fakat Danny Glover aka Childish Gambino’nun “This Is America” klibi kadar sert ve etkileyici bir şey görmedim.

On parmağında on marifet Danny Glover’ın kardeşi ile birlikte yazdığı ve anlatmak istediği her şeyi müthiş bir gerçeklikle aktardığı “Atlanta” dizisi sonrası insanlara birçok farklı sanat dalından uzanabildiğini kanıtlamıştı. Fakat bu klip oturup herkesin konuşması gereken şeyler anlatıyor.

“This Is America” şarkı olarak farklı duygulara koşarken dinleyiciyi kaybetmiyor. Gergin yükselen beat’leri kesen neşeli Gospel vokaller, bugüne kadar çalıştırmadığımız bazı beyin kaslarını harekete geçiriyor gibi. Algı karmaşası yaşayan ve mesajını da bu algı karmaşası üzerinden ileten şarkıya tam olarak aynı görevi üstlenen bir video var karşımızda.

Klibin yönetmeni Hiro Murai daha önce de Childish Gambino ile çalışmış, Japon kökenli bir genç dahi! Video’yu izlerken daha sahne gelmeden, karşılaşacağınız fikre hayran kalacaksınız. Fakat sizi esas çarpacak olan şey, Danny Glover’ın müthiş mimikleri ile süslediği ve cinsiyetsiz bir koreografiye sahip dansı olacak! Arka arkaya izlemelik bir video uzun zamandır gelmiyordu.

Çok çarpıcı! İzleyin, beraber konuşalım:

Bir not: Adele, Instagram hesabında kendi 30 yaş partisinin fotoğraflarını paylaştı. İçten bir teşekkür yayınlayan İngiliz diva paylaşımın altında tam olarak şunu yazdı: “Childish Gambino, bizde bu kadar farklı platformlar üzerinden bu kadar güzel etkiler yaratmayı nasıl başarıyorsun? Sana hayranım!”