ON AIR

ON AIR

12-Kas-2018

Yönetici yapımcılığını J-Cole’ un üstlendiği yeni “Swizz Beatz” albümü “Poison” misafir sanatçılarıyla da dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz hafta başında Hip Hop dünyasının önemli yapımcı isimlerinden Swizz Beatz, aralarında NAS, 2Chainz, Pusha T, Jadakiss, Kendrick Lamar ve Lil Wayne gibi birçok yıldızı barındıran Poison” adlı albümünü piyasaya çıkardı.  Albüm, pek çok Hip Hop yıldızını bir araya getirmesinin yanında, alışık olduğumuz klasik Swizz Beatz beat’ lerinin dışına çıkmasıyla da kendini gösteriyor.

Kendrick Lamar, Jadakiss ve Styles P’nin yer aldığı “Something Dirty”, albümün en öne çıkan parçası olarak dikkat çekiyor.  Parça, brass üflemelilerin zenginliği ile sanki bir orkestrayla beraber kaydedilmiş hissi yaratıyor, ve Talib Kweli’ nin 2002 albümü “Quality”’deki “Shock Body” isimli parçayla hemen hemen aynı alt ton ve melodiyi taşıyor.

“Echo” adlı parçada ise NAS her zaman olduğu gibi klasını ve çok iyi bir hikaye anlatıcı olduğunu dinleyiciye bir kere daha kanıtlıyor.  Yavaş bir blues temposu temeline oturmuş bu parçada yumuşak arka vokaller ve blues gitar linkleri dinleyicinin NAS’ ın anlattığı hikayelere odaklanmasını kolaylaştırıyor.

French Montana ve  2Chainz‘ in yer aldığı parçalar da beatleriyle ve genel sounduyla “Türkçe Rap” dinleyicisinin beğenileriyle örtüşüyor.

Tüm bu elementler bir araya geldiğinde albümün gayet başarılı bir albüm olduğu kanaatindeyiz.

Keyifli dinlemeler…

Flow Radyo Ekibi.